13 Νοε 2016

Ο Πεισματάρης ΑΟ Σερίφου νίκησε 4-0 τον ΑΠ Σύρος 2002

Μεγάλη νίκη για τον ΑΟ ΣΕΡΙΦΟΥ που νίκησε Τον ΑΠ ΣΥΡΟΣ 2002  με 4-0 Με 2 γκόλ του Κωνσταντίνου Ρεβύνθη 1 του Βαλσαμάκη Κ και 1του Βαλσαμάκη Α
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1ος ΟΜΙΛΟΣ
(4η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα

Α.Σ. ΠΑΝΣΙΦΝΑΪΚΟΣ – Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΣΙΦΝΟΥ Κυριακή 13/11/16 09:45 ΤΕΡΖΑΚΗΣ Μ., ΚΟΥΛΑΚΙΩΤΗΣ Σ., ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓ Α. 0-5

Α.Ο. ΣΕΡΙΦΟΥ – Α.Π. ΣΥΡΟΣ 2002 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΗΛΟΥ Κυριακή 13/11/16 14:45 ΚΟΥΛΑΚΙΩΤΗΣ Σ., ΤΕΡΖΑΚΗΣ Μ., ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓ Α. 4-0

Στίς 31 /10 2016
Με νίκη 2-0 κόντρα στον ΑΟ Σερίφου, ο ΠΑΣ Τήνου έκανε το τρία στα τρία και έφτασε τους 9 βαθμούς, οδηγώντας την κούρσα στον 1ο όμιλο της Β' κατηγορίας.
Στο πρώτο μέρος ο ΠΑΣ Τήνου είχε την υπεροχή, χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα. Ο ΑΟ Σερίφου πήγε το παιχνίδι στον ρυθμό που ήθελε με τα πρώτα 45 λεπτά να περνούν χωρίς κάποια μεγάλη φάση.
Στην επανάληψη ο ΠΑΣ Τήνο μπήκε δυνατά και ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς, με τον Ζαλώνη στο 47' να εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα και με κοντινό πλασέ να ανοίγει το σκορ του αγώνα.
Ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις του αγώνα με ατομική προσπάθεια κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα για τους γηπεδούχους και να διαμορφώσει το τελικό 2-0.
Ο ΠΑΣ Τήνου θα μπορούσε να πετύχει ακόμη κάποιο τέρμα, αλλά ο Ζάχαρης είχε άλλη άποψη, καθώς τόσο στο 54΄όσο και στις καθυστερήσεις στέρησε την χαρά στο Ξενόπουλο να στεφθεί και αυτός σκόρερ στην αναμέτρηση.
Διαιτητής ήταν ο κ. Καλορογιάννης με βοηθούς τον κ. Γρυπάρη και την κα. Κουκά.
ΠΑΣ Τήνου (Σουμπασάκος): Καμολίνος, Μεμάι (70' Μυκονιάτης), Γιαννισόπουλος Μ. (79' Ξενόπουλος Ι.), Αρμακόλας, Νάζος, Φώσκολος, Βελαλόπουλος, Ξενόπουλος, Ζαλώνης, Βιδάλης (51' Παγάνης).
Αναπληρωματικοί: Ζιούλης, Δενεκαριάς, Απέργης, Γιαννίτσης.
ΑΟ Σερίφου (Παλαιός): Ζάχαρης, Μουστάκας Δ.,  Ρώτας, Βαλσαμάκης Κ., Γεροντάρης, Βαλσαμάκης Α., Ρεβίνθης, Ράμπιας (79' Αδελιανάκης), Βαλσαμάκης Κ. (74' Γαβριήλ Π.), Παρίσης (90' Μπουρής), Ρώρτας Β.