20 Σεπ 2020

Φιλικό “ξεμούδιασμα” για Πανσιφναϊκό και ΑΟ Σερίφου

Το πρώτο τους φιλικό παιχνίδι, εν όψει της συμμετοχής τους στο Πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κυκλάδων, έδωσαν σήμερα Πανσιφναϊκός και ΑΟ Σερίφου.

Στο νησί της Σίφνου οι δύο προπονητές, Δημήτρης Λυριτζής και Γιάννης Ράμπιας, έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές τους, σε έναν αγώνα που κυριάρχησε ο δυνατός αέρας, ο οποίος και δυσκόλεψε πολύ τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών.

Σε γενικές γραμμές το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με τον ΑΟ Σερίφου να παίρνει την άτυπη νίκη με 1-2, κάτι που στην παρούσα φάση, ενδιαφέρει ελάχιστα τους προπονητές.

Το σκορ άνοιξε για τον ΑΟ Σερίφου ο Παρίσης στο 7′, ενώ ο Πανσιφναϊκός ισοφάρισε στο 25ο λεπτό με τον Μαυρογιάννη. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε ο Παγιολάρι στο 75′.

Αξίζει να σημειωθεί πως τραυματίας αποχώρησε ο Μαρίνος Λιβάνιος, πέντε λεπτά πριν ολοκληρωθεί η αναμέτρηση.