11 Νοε 2013

Ο Περσέας Σερίφου κέρδισε με 3-1 τον Ήφαιστο Πατησίων!!

Συνεχίζοντας το σερί των καλών εμφανίσεων, η ομάδα μας κέρδισε σήμερα με 3-1 τον Ήφαιστο Πατησίων!! Στο 1ο ημίχρονο αν και είμασταν κακοί κερδίζαμε 2-1 με γκολ των Βουρβούλια από εκτέλεση κόρνερ και μια απίστευτη γκολάρα του Μαλέα ενώ ο αντίπαλος είχε ισοφαρίσε με ένα επίσης πολύ όμορφο γκολ αμέσως μετά το 1-0. Στο 2ο ημίχρονο αν και ο αντίπαλος είχε ανούσια υπεροχή πραγματοποιήσαμε πολύ καλή εμφάνιση, χάνοντας 3 κλασσικές ευκαιρίες και τελικά πετύχαμε ένα ακόμη καταπληκτικό τέρμα με τον Φαλδαμή λίγο πριν την λήξη του αγώνα.

Σήμερα η ομάδα είχε σαφώς περισσότερες λύσεις (βοήθησε βέβαια και η ώρα του αγώνα) και ελπίζουμε αυτό να συνεχιστεί, ειδικότερα την άλλη Κυριακή όπου παίζουμε στις 10.30 το πρωί. Στα αξιοσημείωτα τέλος, η επανεμφάνιση του βράχου της άμυνας μας Νικόλα Καλλέργη ύστερα από πολύ καιρό!!!! Ας ελπίσουμε να είναι ο τελευταίος τραυματισμός του.....
Πηγή : ΠΕΡΣΕΑΣ