27 Νοε 2012

ΑΠΟΥΣΙΕς ΚΑΙ ΑΣΤΟΧΙΑ ΕΔΙΩΞΑΝ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΝΙΚΗ ...video...

Γράφει ο Γιάννης Γούναρης

Mε 150 φιλάθλους απο την ΣΕΡΙΦΟ και λίγους ΠΑΡΙΑΝΟΥς ξεκίνησε ο αγώνας στο γήπεδο τής ΣΕΡΙΦΟΥ
Ενας αγώνας δυνατός με πολύ δυνατό αέρα και διακυμάνσεις στο σκορ ο ΑΟ ΣΕΡΙΦΟΥ προηγήθηκε με 2-1 στο Α ημίχρονο αλλά δεν κατόρθωσε να πάρει την πολύτιμη νίκη, παρόλο που έπαιξε δυναμικά και τήν  άξιζε

Πολλές απουσίες απο τόν ΑΟ ΣΕΡΙΦΟΥ  και η κακή ψυχολογία κυρίως στο δευτερο ημίχρονο στέρησαν τήν νίκη απο την Σεριφιώτικη ομάδα Ο ΝΗΡΕΑς εκμεταλέυθηκε την αστοχία του ΑΟ ΣΕΡΙΦΟΥ και ισσοφάρισε και στο 86 λεπτό πήρε την νίκη .

Ενθαρυντική η δήλωση του αρχηγού τής ομάδας του ΑΟ ΣΕΡΙΦΟΥ για το μέλον τής ομάδας και για την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών και της διοίκησης στήν προβολή του νησιού και στήν δημιουργία υποδομών για μια ομάδα που θα αφήσει ιστορία πιστέυω ότι είναι θέμα χρόνου .

Πάντως ο αρχηγός ήταν σεμνός και περιεκτικός και με αθλητικό όραμα που δείχνει ότι τα παιδιά αγαπούν την ομάδα και το νησί και κάνουν ότι μπορούν για να γίνει αυτό πραγματικότητα ....

ΑΟ Σερίφου-Νηρεας 2-3 Δηλωσεις από sportcyclades
 AO Σερίφου - Νηρεας 2-3 φασεις & γκολ - Video Dailymotion