7 Νοε 2012

ΚΑΛΥΤΕΡΕς ΕΜΦΑΝΙΣΕΙς ΕΝΤΟς ΕΔΡΑς ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Ο ΑΟ ΣΕΡΙΦΟΥ ...VIDEO...

γράφει ο Γιάννης Γούναρης

Παρόλο που ο ΑΣΤΕΡΑς δέν έπαιξε καλά ο ΑΟ ΣΕΡΙΦΟΥ δέν κατάφερε να αποσπάσει τήν πολυπόθητη νίκη

Σάν γηπεδούχοι έπρεπε να είχαν το πρώτο λόγο όμως ο Αστέρας μπήκε δυναμικά και ανέτρεψε τήν ψυχολογία των ΣΕΡΙΦΙΩΤΩΝ χάνοντας διαδοχικές ευκαιρίες στό πρωτο ημίχρονο μέ τον χριστόφορο στο 2 λεπτο και στο 6 λεπτό.

Στό 29 πάλι ο ΑΣΤΕΡΑς έχασε τήν ευκαιρία να σκοράρει μετα το μισάωρο η απόδοση τού ΑΣΤΕΡΑ έπεσε

.Καί ο ΑΟΣ βγήκε μπροστά και εχασε δύο σημαντικέ ς ευκαιριες μέ τον βαλσαμάκη και τόν Αντωνάκη στό 32 λεπτο καί στο 35 .

Στό 36 λεπτό ο Βαλσαμάκης μετά από αστοχη ενέργεια του η μπάλα καταλήγει στον Χριστόφορο και τό γκόλ είναι γεγονός 1-0 γιά τόν ΑΣΤΕΡΑ ΜΡΜΑΡΩΝ .Στό 60 λεπτό ανετράπει ο Καράι από τόν Βαλσαμάκη καί μέ πέναλντυ ο Καράι κάνει το 2-0 για τόν ΑΣΤΕΡΑ .

Στό 79 λεπτό ο Γιανιώτης ανατρέπει τόν Αντωνάκη καί με πέναλτυ ο Σολωμός κάνει το 2-1 γιά τον ΑΟ ΣΕΡΙΦΟΥ .

Ενας αγώνας που οι Σερφιώτες θά μπορούσαν να πάρουν άνετα τήν ισσοπαλία οι ομάδες ηταν του ιδιου δυναμικού .

Παρόλα αυτά σκόραραν και πιστέυω ότι η ομάδα θα πάει καλύτερα αν ΄μάθει να ΄σεβεται τόν αντίπαλο καί να παιζει και πιό έξυπνα αυτό σιγα -σιγα θα το δει και ο προπονητής και οι παίκτες....

το 2-1 μέ πέναλντυ του Σολωμού  στό 70 λεπτό